Mobile First World czyli o zmianach w Google AdWords

Mobile First World czyli o zmianach w Google AdWords
5 (100%) 1 vote

W ostatnim tygodniu maja odbyło się w San Francisco spotkanie Google Adwords Performance Summit. Jedno z ważniejszych wydarzeń produktowych, na którym specjaliści z Google przedstawili zmiany jakie czekają nas w najbliższym czasie w obszarze produktów Google AdWords i Google Analytics. Spotkanie miało charakter globalny, więc na wprowadzenie niektórych nowości w Polsce pewnie będziemy musieli jeszcze chwilę zaczekać, jednak już dziś warto poznać kierunek zmian.

W zasadzie całemu spotkaniu towarzyszy jedno główne założenie, że od dziś (w kontekście reklamy, reklamodawców oraz użytkowników) żyjemy w świecie MOBILE FIRST.

Poniżej znajdziecie link do wideo z tego spotkania. Usłyszycie tam między innymi o:

– Zmianach w reklamach tekstowych (Dłuższy nagłówek. Jedna, długa linia opisu.)

– Nowych formatach reklamowych w GDN

– Zmianach w sposobie bidowania (oddzielne stawki dla komputerów, smartfonów i tabletów!)

– Rozwoju produktów lokalnych

– Nowym interfejsie AdWords.

Zachęcam do obejrzenia: https://youtu.be/JW1LS94wLJw

Aleksandra Leszczynska
Planuję, optymalizuję, realizuję cele! Prowadzę kampanie wizerunkowe i sprzedażowe. AdWords to znacznie więcej niż linki sponsorowane dlatego rozwijam swoje kompetencje w kampaniach asortymentowych, promocji aplikacji, PLA i Youtube. Potwierdzeniem moich praktycznych umiejętności jest komplet certyfikatów Google oraz DoubleClick. W zespole K2 Search pracuję od 2013 roku. Moi dotychczasowi Klienci to m.in.: LG, Carrefour, Centrum Medyczne Damiana, BZ WBK. Po pracy czytam książki podróżnicze i biograficzne. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni. Gdybym mogła się teleportować, wybrałabym się na chwilę do Nowego Jorku, aby poczuć ponownie energię jednego z najbardziej inspirujących miast na świecie.