Reklamy tekstowe 2.0 czyli kilka słów o Expanded Text Ads

Reklamy tekstowe 2.0 czyli kilka słów o Expanded Text Ads
5 (100%) 1 vote

Google nie próżnuje i prężnie wprowadza w życie zapowiadane na Google Performance Summit zmiany. Jeszcze do niedawna z rozszerzonych reklam tekstowych mogli korzystać tylko wybrani reklamodawcy. Obecnie nowa, ulepszona wersja reklam tekstowych jest dostępna dla wszystkich.

Jak wyglądają rozszerzone reklamy tekstowe?

  1. ETA mają dwa pola nagłówków zamiast jednego. Każdy z nich może mieć max 30 znaków. Nagłówki wyświetlają się obok siebie i są oddzielone myślnikiem.
  2. Zamiast dwóch linijek tekstu, zostaje jedna, ale limit znaków to max 80.
  3. Domena wyświetlanego adresu URL jest oparta na domenie końcowego adresu URL. Nie musimy już wpisywać wyświetlanego adresu URL. Opcjonalnie możemy do wyświetlanego adresu URL dołączyć jedno lub dwa nowe pola „ścieżka”. Te pola są dodawane do wyświetlanego adresu URL po nazwie domeny, mogą zawierać tekst, który poinformuje użytkowników wyświetlających reklamę, gdzie trafią po jej kliknięciu.

Reklamy rozszerzone są zoptymalizowane pod kątem rozmiarów ekranów najbardziej popularnych smartfonów. Nie trzeba już wybierać opcji dla urządzenia mobilnego podczas tworzenia lub edytowania reklamy tekstowej.

Zachęcam do szybkiego wprowadzenia tych zmian. CTRy reklam ETA są rzeczywiście wyższe od zwykłych reklam tekstowych, rozszerzone reklamy lepiej prezentują się w wyszukiwarce (zarówno na desktop jak i na mobile) i bardziej przyciągają uwagę od standardowych reklam konkurencji. Jeśli teraz zmienimy nasze reklamy na rozszerzone to przez moment możemy zyskać przewagę nad innymi reklamodawcami. Nie ma sensu zwlekać ponieważ i tak od 26 października nie będzie już można tworzyć ani edytować standardowych reklam tekstowych.

Aleksandra Leszczynska
Planuję, optymalizuję, realizuję cele! Prowadzę kampanie wizerunkowe i sprzedażowe. AdWords to znacznie więcej niż linki sponsorowane dlatego rozwijam swoje kompetencje w kampaniach asortymentowych, promocji aplikacji, PLA i Youtube. Potwierdzeniem moich praktycznych umiejętności jest komplet certyfikatów Google oraz DoubleClick. W zespole K2 Search pracuję od 2013 roku. Moi dotychczasowi Klienci to m.in.: LG, Carrefour, Centrum Medyczne Damiana, BZ WBK. Po pracy czytam książki podróżnicze i biograficzne. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni. Gdybym mogła się teleportować, wybrałabym się na chwilę do Nowego Jorku, aby poczuć ponownie energię jednego z najbardziej inspirujących miast na świecie.