Semstorm wprowadza zmiany i rozpoczyna testy nowych funkcjonalności

Semstorm wprowadza zmiany i rozpoczyna testy nowych funkcjonalności
5 (100%) 4 votes

W miniony weekend wielu specjalistów branży otrzymało od zespołu Semstorm maila, w którym twórcy zapowiedzieli chwilowy brak dostępu do usługi i prace konserwacyjne na stronie. Całość była wynikiem wprowadzenia nowych narzędzi, które od teraz można testować w ramach wersji Beta. Czym zatem charakteryzuje się nowa funkcjonalność Semstorma?

Przerwy w dostępie do usługi zaczęły występować już 18 listopada 2016 roku, natomiast całkowity brak dostępu do Semstorma nastąpił dzień później (19.11), o godzinie 14:00 i miał potrwać do północy następnego dnia (20.11). Po tym czasie, narzędzie powróciło… w mocno odmienionej wersji.

Panel główny Semstorm

Twórcy chwalą się kilkoma, kluczowymi elementami:

  • Wprowadzono zestaw narzędzi do słów kluczowych. Warto zauważyć że udostępniane dane są oferowane w trybie rzeczywistym;
  • Zmianom uległ system dziennego monitoringu, który od teraz monitoruje wszystkie domeny z TOP50 na daną frazę kluczową. Wcześniej były pokazywane dane tylko dla wybranej ręcznie konkurencji. Obecnie dane w systemie są wieczyście dostępne (Semstorm zaznacza, że nie usuwa pozyskanych danych);
  • Wygodna możliwość porównania do 5 konkurentów;
  • Dane są aktualizowane codzienne. Do tej pory, nie licząc monitorowanych fraz kluczowych, aktualizacja odbywała się raz na miesiąc;
  • Od teraz można badać widoczność dowolnego adresu URL. Wcześniej można było robić to tylko dla całej domeny.

Semstorm - nowe narzędzia

Zmiany można zaobserwować także w oprawie wizualnej. Zmienił się layout strony, rozstawienie poszczególnych belek a nawet struktura menu nawigacyjnego. Jest bardziej kolorowo i przejrzyście. Czy jest jednak lepiej? Na podobne wnioski przyjdzie jeszcze poczekać, poświęcimy im odrębny artykuł, kiedy skończy się okres wewnętrznych testów.

Warto przy tym zaznaczyć, że z powodu nowych funkcjonalności, cała usługa znajduje się w fazie Beta. Co za tym idzie, w działaniu Semstorma mogą wystąpić problemy, część narzędzi (również starych) może jeszcze nie działać, a wyświetlane dane mogą być niekompletne bądź w ogóle się nie wyświetlać. Warto mieć to na uwadze.

Uwaga! Zespół Semstorma gorąco zachęca do raportowania błędów i zgłaszania braków w funkcjonalności.

Marcin Górniak
SEO Specialist w K2 Media S. A.
Miłośnik wirtualnych mediów pełną gębą. Oceniam, analizuję, optymalizuję i robię co mogę, by Klient nie musiał powtarzać: „ale zrób Pan, żeby było dobrze”. Nie trzeba mówić – już jest dobrze. Lubię opowiadać, dużo i zazwyczaj z sensem. Do tej pory mogłem czynić to zarówno przed kamerą jak i na antenie radia.

Wyznaję zasadę, że trwanie w miejscu to śmierć, zarówno życiowo, jak i zawodowo. Promuję czynny tryb życia, uwielbiam brać udział w biegach, grać w siatkówkę i bilard. Konsumuję kulturę niczym Kubuś Puchatek miód! Digitalem zajmuję się od dwóch lat.

Z K2 Media jestem związany od 2016 roku. Wierzę, że SEO połączone z odpowiednio prowadzonymi działaniami UX oraz zrozumieniem potrzeb klienta, to przepis na sukces!

Inne artykuły, które mogą Cię zainteresować