Aleksandra Leszczyńskapiątek, 5 Sierpień, 2016 Aleksandra Leszczyńska

Reklamy tekstowe 2.0 czyli kilka słów o Expanded Text Ads

Google nie próżnuje i prężnie wprowadza w życie zapowiadane na Google Performance Summit zmiany. Jeszcze do niedawna z rozszerzonych reklam tekstowych mogli korzystać tylko wybrani reklamodawcy. Obecnie nowa, ulepszona wersja reklam tekstowych jest dostępna dla wszystkich.

Jak wyglądają rozszerzone reklamy tekstowe?

  1. ETA mają dwa pola nagłówków zamiast jednego. Każdy z nich może mieć max 30 znaków. Nagłówki wyświetlają się obok siebie i są oddzielone myślnikiem.
  2. Zamiast dwóch linijek tekstu, zostaje jedna, ale limit znaków to max 80.
  3. Domena wyświetlanego adresu URL jest oparta na domenie końcowego adresu URL. Nie musimy już wpisywać wyświetlanego adresu URL. Opcjonalnie możemy do wyświetlanego adresu URL dołączyć jedno lub dwa nowe pola „ścieżka”. Te pola są dodawane do wyświetlanego adresu URL po nazwie domeny, mogą zawierać tekst, który poinformuje użytkowników wyświetlających reklamę, gdzie trafią po jej kliknięciu.

Reklamy rozszerzone są zoptymalizowane pod kątem rozmiarów ekranów najbardziej popularnych smartfonów. Nie trzeba już wybierać opcji dla urządzenia mobilnego podczas tworzenia lub edytowania reklamy tekstowej.

Zachęcam do szybkiego wprowadzenia tych zmian. CTRy reklam ETA są rzeczywiście wyższe od zwykłych reklam tekstowych, rozszerzone reklamy lepiej prezentują się w wyszukiwarce (zarówno na desktop jak i na mobile) i bardziej przyciągają uwagę od standardowych reklam konkurencji. Jeśli teraz zmienimy nasze reklamy na rozszerzone to przez moment możemy zyskać przewagę nad innymi reklamodawcami. Nie ma sensu zwlekać ponieważ i tak od 26 października nie będzie już można tworzyć ani edytować standardowych reklam tekstowych.

więcej | Komentarze są wyłączone

Nina Wiśniewskaponiedziałek, 18 Lipiec, 2016 Nina Wiśniewska

Nowe rozszerzenie w Google Adwords – Rozszerzenia cen

Ciekawostka na dziś – w kokpicie Google Adwords znaleźliśmy nowe rozszerzenie, jest to rozszerzenie cen i póki co nie jest dostępne w Polsce, ale można podejrzeć jak będzie wyglądać ta funkcjonalność.

Póki co rozszerzenie ma dostępny tylko język angielski i wśród walut próżno szukać PLN-ów. By dodać ten rodzaj extension musimy podać nagłówek (tradycyjnie 25 znaków) oraz krótki opis produktu (max 25 znaków), wstawiamy też cenę oraz końcowy URL. Cena może podlegać kwalifikacjom: from, up to lub neutralnie – bez kwalifikatora. Istnieje możliwość dodania harmonogramu reklam oraz opcji adresów URL.
rozszerzenia cen google adwords
Wygląd rozszerzenia cen przypomina mieszankę rozszerzenia linków do podstron z rozszerzeniami informacji w witrynie. Może także kojarzyć się z karuzelowymi formatami znanymi z innych popularnych mediów reklamowych, ponieważ internauta będzie mógł przesuwać palcem w prawo lub lewo poszczególne rozszerzenia cen.

Będzie trzeba określić typ ceny wśród brands, events, locations czy product categories. Póki co stworzono 10 takich rodzajów.

Ważne ograniczenie - te rozszerzenia będą mogły się wyświetlać tylko na telefonach i tabletach w sytuacji, gdy nasza reklama zajmuje 1 pozycję. Także dbałość o wysoki QS i odpowiednia stawka CPC to must have w tym wypadku. Acha, trzeba dodać przynajmniej 3 produkty/usługi.

Wszyscy w napięciu czekamy na zmiany w interfejsie Adwords, które Google zapowiedział już jakiś czas temu. Okazuje się jednak, że potentant z Doliny Krzemowej ma dla nas więcej niespodzianek w tym roku :)

więcej | Komentarze są wyłączone

Aleksandra Leszczyńskapiątek, 15 Lipiec, 2016 Aleksandra Leszczyńska

Ciekawa funkcjonalność kampanii produktowej Google

Chyba żadnemu reklamodawcy prowadzącemu działalność e-commerce nie trzeba wymieniać zalet kampanii produktowej. Jednak być może nie każdy wie, że jest w tej kampanii ciekawa funkcjonalność. W przypadku dużych obniżek cen naszych produktów (wyprzedaż, akcja rabatowa itp.) Google automatycznie dodaje w reklamie PLA informację o tym, że teraz dany produkt możemy kupić znacznie taniej.

A jak to dokładnie wygląda? Przykład poniżej.

Reklama przed najechaniem na nią kursorem myszy:

I po najechaniu kursorem:

Takie działania Google zdecydowanie działają na korzyść reklamodawcy. Wspomagają dodatkowo ofertę promocyjną. Reklama bardziej rzuca się w oczy i zachęca do kliknięcia.

więcej | Komentarze są wyłączone

Nina Wiśniewskaczwartek, 30 Czerwiec, 2016 Nina Wiśniewska

K2 Search ze statusem Partnera Google Pemium!

Z przyjemnością informujemy, że K2 Search uzyskało status Partnera Google Premium.

partner premium Google

Do tej pory przez wiele lat szczyciliśmy się mianem Partnera Google, zrealizowaliśmy tysiące kampanii dla naszych klientów i wzieliśmy udział w wielu szkoleniach, konkursach, akademiach i eventach z udziałem Google. Teraz, jako jedna z kilkunastu agencji w Polsce, zostaliśmy uhonorowani statusem Premium, który jest nagrodą za nasze zaangażowanie w rozwój klientów, wiedzę całego zespołu oraz osiągnięcia na kontach Adwords.

Bardzo się z tej okazji cieszymy i gratulujemy innym agencjom ze statusem Premium: Maciej Lewiński, Performance Media, Bluerank, Cube Group, Artefakt.pl, Sunrise System, Value Media, Kompan.pl, Ideo Interactive Agency, MaxRoy, Sempai, Semahead, Up Blue. Jeżeli o kimś zapomnieliśmy, dajcie nam znać w komentarzach.
k2 search google premium partner

więcej | Komentarze są wyłączone

Aleksandra Leszczyńskaponiedziałek, 20 Czerwiec, 2016 Aleksandra Leszczyńska

Mobile First World czyli o zmianach w Google AdWords

W ostatnim tygodniu maja odbyło się w San Francisco spotkanie Google Adwords Performance Summit. Jedno z ważniejszych wydarzeń produktowych, na którym specjaliści z Google przedstawili zmiany jakie czekają nas w najbliższym czasie w obszarze produktów Google AdWords i Google Analytics. Spotkanie miało charakter globalny, więc na wprowadzenie niektórych nowości w Polsce pewnie będziemy musieli jeszcze chwilę zaczekać, jednak już dziś warto poznać kierunek zmian.

W zasadzie całemu spotkaniu towarzyszy jedno główne założenie, że od dziś (w kontekście reklamy, reklamodawców oraz użytkowników) żyjemy w świecie MOBILE FIRST.

Poniżej znajdziecie link do wideo z tego spotkania. Usłyszycie tam między innymi o:

- Zmianach w reklamach tekstowych (Dłuższy nagłówek. Jedna, długa linia opisu.)

- Nowych formatach reklamowych w GDN

- Zmianach w sposobie bidowania (oddzielne stawki dla komputerów, smartfonów i tabletów!)

- Rozwoju produktów lokalnych

- Nowym interfejsie AdWords.

Zachęcam do obejrzenia: https://youtu.be/JW1LS94wLJw

więcej | Komentarze są wyłączone

Strona 1 z 25123451020...Najstarsze »
Spółka notowana na GPW | Grupa K2 Internet S.A.: