Blogi o SEO dla zapracowanych. Jak nadrobić zaniedbania czytania?

Miało być bez postanowień, podsumowań i innego noworocznego smędzenia, ale jednak początek roku to zawsze okres, gdy chcemy więcej się edukować, ukulturalniać, wylaszczać, więcej czytać i przede wszystkim więcej robić.
Niestety już prawie połowa miesiąca, więc jeśli w nowym roku chciałeś nauczyć się czegoś więcej o SEO, być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami i czytać opiniotwórczych specjalistów to robi się już trochę późno. Ups.

postanowienia noworoczne
Na szczęście przełom roku to także czas podsumowań na blogu. Podsumowywane są najlepsze wpisy, ale też prognozy i trendy z całego minionego roku. To znaczy, że autor bloga daje Ci na tacy listę najlepszych, najbardziej popularnych i najszerzej komentowanych wpisów bez konieczności przekopywania się przez zakurzone archiwa, oraz zbiór wskazówek na przyszłość bez szklanej kuli. Taki wpis ukazuje się zwykle na przełomie lub początku roku, więc wystarczy, że raz sprawdzisz blog, który chciałeś regularnie czytać i masz z głowy.
No prawie. Warto zdecydować czy na pierwszy ogień weźmiesz składankę z różnych blogów i autorów, podsumowanie konkretnego autora czy konkretnego bloga. A może od razu prognozy na 2011?

Składanka

Na początek warto zajrzeć na Podsumowanie roku 2010 – artykuły z różnych miejsc, gdzie Lexy proponuje najciekawsze jej zdaniem pozycje z każdego miesiąca ubiegłego roku. Kompendium na pewno jest rzetelne, bo zawiera mój tekst o wideo i tekst kolegi z biurka naprzeciwko o remarketingu. Polecamy! 😉

Prosto ze źródła

Jeśli chcemy zobaczyć co najlepszego ukazało się na konkretnym blogu to polecam np. SEOmoz, gdzie kryterium wyboru była ilość komentarzy użytkowników czy blog Johna Bettelle, który po prostu wybrał teksty, które sam lubi, żebyśmy mogli też je polubić.

Na tym blogu możesz też znaleść prognozy na nowy rok i od razu sprawdzić czy zeszłoroczne się potwierdziły, bo może nie warto czytać.

Podsumowanie wydarzeń w branży znajdziesz np. u Bluranka.

Prościej się nie da. Jedyną wersją dla jeszcze bardziej leniwych jest 2w1, czyli prognozy i podsumowanie w jednym tekście na Search Engine Watch.  Nie jednak jest coś co wymaga jeszcze mniej pracy – podsumowanie K2 Search. Dopiero przenieśliśmy się na k2search.pl, więc podsumowanie będzie dopiero za rok 😉

Miłej lektury i mniejszego opóźnienia z realizowaniem postanowień niż u mnie (z tym nie będzie trudno)!

Redaktor