BrightonSEO 2015 – jak szkolą się specjaliści

O czym myślisz, kiedy mówisz BrightonSEO?

BrightonSEO – to hasło wystarczy, żeby w każdym, kto choć trochę zna się na Content Marketingu i budowaniu widoczności w internecie, wzbudzić zainteresowanie. W końcu to jedna z największych konferencji w Europie poświęcona SEO i tematom marketingu internetowego. Organizowana dwa razy w roku, w Anglii, za każdym razem przyciąga po kilka tysięcy uczestników z całego świata – początkujących marketerów, entuzjastów i oczywiście – najlepszych specjalistów. Jeśli mowa o specjalistach, nie mogło zabraknąć tam przedstawicieli K2 – chcemy być najlepsi w tym co robimy, dlatego ciągle poszerzamy swoją wiedzę.

BrightonSEO oznacza jedno – najnowsze wiadomości i rozwiązania z zakresu marketingu internetowego, aktualizacji Google, budowania strategii – content marketingu, link buildingu.. Branża ta, jak wiele innych, zmienia się z dnia na dzień. Dużo wysiłku potrzeba, żeby stale być na bieżąco z trendami i skutecznymi rozwiązaniami SEO. W jedną noc może pozmieniać się całkowicie wizja działania i budowania strategii – wystarczy przypomnieć sobie październik 2013 i aktualizację algorytmu Pingwin. Jeśli więc jakakolwiek agencja interaktywna czy marketingowa chce oferować najlepsze, najnowsze i najbardziej skuteczne działania, czyli świadczyć usługi na naprawdę światowym poziomie – musi się dokształcać i rozwijać. A BrightonSEO jak najbardziej jest obowiązkowym wydarzeniem w branży na którym należy być.

BrightonSEO 2015 – kto, gdzie i po co, czyli trochę wprowadzenia

Konferencja SEO w Brighton w Anglii to ogromne przedsięwzięcie, które pokazuje jak powinno wyglądać profesjonalnie przygotowane spotkanie dla dużej grupy osób – tak technicznie, jak i pod względem atmosfery. Warto zwrócić uwagę nie tylko na miejsce w którym wszystko się odbywa – ogromny gmach koncertowy Brighton Dome, ale także na prelegentów z największych i najważniejszych firm SEO. Tegoroczna edycja zgromadziła aż 53 osoby, które miały podzielić się z uczestnikami swoją wiedzą i doświadczeniem. Wśród nich dyrektorzy, managerowie, konsultanci i freelancerzy – generalnie każdy, kto mógł wnieść coś interesującego do dyskusji o SEO.

Wśród prelegentów warto przywołać akcent polski – Kaspar Szymański z Search Brothers, aktualnie piastujący stanowisko SEO Consultant, a wcześniej należący do ekipy Google, gdzie od 2006 r. zajmował się zwalczaniem spamu internetowego. Obok niego wystąpiły takie osoby, jak: Samuel Scott z Logz.io, czyli specjalista od strategii marketingowych; Dixon Jones – Marketing Director of Majestic Seo, zajmujący się SEO od ponad 15 lat; Paul Shapiro-Catalyst integrujący działania seo z social media i wiele innych osób.

Cała konferencja rozplanowana została na 8 godzin, w czasie których odbyło się ponad 20 wykładów – w wielu wypadkach sale były zapełnione do granic możliwości, a dyskusje na temat konkretnych zagadnień toczyły się jeszcze długo, w kuluarach. Wszystkie prezentacje zaplanowano w taki sposób, aby poruszały najważniejsze dla marketingu internetowego i SEO tematy – przede wszystkim Content Marketing, Link Building, strategie w Social Media, Contex, czyli dobór odpowiednich słów kluczowych do przekazu oraz wszelkie sprawy powiązane z Google i nie tylko. Jednym słowem – wszystko to, co wykorzystujemy później w naszych współpracach z klientami.

BrightonSEO 2015 – co można zyskać przez uczestnictwo

Co daje uczestnictwo w BrightonSEO? Przede wszystkim – wiedzę. Nie bez powodu konferencja ta nazywana jest najlepszą i najważniejszą. Jeśli chcemy być na bieżąco z wszystkimi trendami, nie można nas tam zabraknąć. Po drugie – doświadczenie. Mamy szansę spotkać osoby, które realizują zlecenia dla największych, międzynarodowych klientów. Dzięki wykładom opartym na doświadczeniach prelegentów zyskujemy dostęp do skutecznych rozwiązań na najwyższym poziomie. To tona inspiracji dla osób, które przyjechały do tego miejsca, aby się czegoś nauczyć. Po trzecie – najnowsze rozwiązania. Na BrightonSEO oprócz prelegentów swoje krótkie wystąpienia mają też sponsorzy (ściśle związani z branżą), którzy przedstawiali własne, najnowsze rozwiązania technologiczne dla marketingu internetowego. Takich wystąpień było ok. 15 – z częścią nawiązaliśmy ciekawe kontakty, dzięki którym naszym klientom będziemy mogli zaoferować jeszcze wyższą jakość usług.

Co więcej – wszelkie zmiany w Google i związane z tym działania SEO szybciej pojawiają się w krajach, takich jak Anglia (algorytm lokalny Gołąb). Poznanie strategii i rozwiązań specjalistów tego regionu pozwala na szybkie opanowanie najnowszych trendów i dopasowanie działań dla klientów rodzimych, jeszcze przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w naszym kraju. Dzięki temu zawsze będziemy najlepsi w tym, co robimy. BrightonSEO to wydarzenie, w którym zawsze warto uczestniczyć, nawet dla samego siebie. Tu nie ma słabych prezentacji – to najwyższa jakość i najlepsi specjaliści skupieni w jednym miejscu.

Podsumowanie konferencji SEO 2015

Udział w konferencjach tego typu to jeden z nielicznych sposobów, żeby zwiększać swoje kompetencje oraz udoskonalać i dopasowywać działania dla Klientów pod obecne (szybko zmieniające się) wymagania wyszukiwarek. W związku z tym uczestnictwo w wydarzeniach, takich jak BrightonSEO, na stałe wpisuje się w plan rozwoju działu SEO agencji K2.

Oprócz części oficjalnej, była też ta bardziej kameralna, z której można wynieść tyle samo, jeśli nie więcej, wiedzy, sztuczek i ciekawostek odnośnie do naszej pracy. After party odbywające się w pobliskim klubie, gromadziło wiele osób, w tym prawie wszystkich prelegentów. To jedna z nielicznych szans, kiedy na spokojnie można do każdego podejść i wymienić doświadczenia oraz omówić różne kwestie. Wszystko w mniej oficjalnej atmosferze. Tę część konferencji także uznajemy za bardzo udaną i uważamy, że dobrze wykorzystaliśmy ten czas.

K2 to innowacyjne podejście – klient i jego zlecenia są dla nas najważniejsze. W związku z tym idziemy za ciosem i dalej będziemy rozwijać dział SEO. Już za miesiąc pomoże nam w tym nie mniej znane SMX w Londynie. Też tam będziemy i zgodnie z naszą dewizą, wyciągniemy z konferencji najwięcej, jak się da. Z pożytkiem dla klientów oczywiście.

Redaktor

Jeden komentarz do artykułu: “BrightonSEO 2015 – jak szkolą się specjaliści

Możliwość dodawania komentarzy jest wyłączona.