Certyfikat z reklamy mobilnej Google Adwords

Oceń artykuł!

Powrót do szkoły nie jest prosty. Wiedzą o tym Ci, którzy pod koniec sierpnia zaczęli kompletować szkolną wyprawkę dla siebie lub swoich bliskich. Zespól Semowy w K2 nie leniuchował w tym czasie i z wielkim zaangażowaniem przystąpił do egzaminów z reklamy mobilnej Google Adwords. Nowy certyfikat do kolekcji oraz komplet materiałów biurowych od Google to nie lada gratka dla takich prymusów jak my!

Egzaminy Google Adwords

Zakres certyfikatów Google Adwords stale się poszerza. Oprócz dobrze już nam znanych egzaminów z sieci wyszukiwania oraz sieci reklamowej możemy stać się ekspertami w dziedzinie reklamy wideo czy też PLA. Od 20 lipca mamy możliwość potwierdzenia swoich umiejętności w prowadzeniu kampanii mobile poprzez zdobycie certyfikatu (w panelach Google Partners pojawiła się możliwość zdania egzaminu z tego segmentu oferty Adwords).

Reklama mobilna jest nieodłącznym elementem wielu strategii marketingowych dlatego doskonała znajomość możliwości Google Adwords w tym zakresie jest obowiązkowa.

Pewnie zastanawiacie się czy nowy egzamin jest trudny?

Naszym zdaniem poziom trudności jest umiarkowany. Z pewnością warto jest prześledzić możliwości pomiarowe kampanii mobilnych, wgryźć się w sprawdzone metody ich tworzenia oraz pochylić się nad AdMobem. Jeżeli nie macie doświadczeń z tworzeniem takich kampanii poczytajcie także o kierowaniu oraz typach reklam mobilnych. Jest też sporo pytań o śledzenie konwersji w aplikacji za pomocą połączeń między serwerami czy też pakiet SDK. Podsumowując – jeżeli nie wiesz jak działa elastyczna strategia ustalania stawek, ile % konwersji związanych z zakupem występuje w ciągu godziny od wyszukiwania na urządzeniu mobilnym albo co prawdopodobnie oznacza pobranie aplikacji to lepiej zajrzyj do kursu przygotowawczego.

Support Google służy fajnym skryptem do nauki, podobnie jak w przypadku innych egzaminów możemy spodziewać się pytań dokładnie powtórzonych z tego samouczka.

A teraz coś na rozgrzewkę, przykładowe pytania żebyście mogli ocenić poziom swojej wiedzy zanim klikniecie „zacznij egzamin”.


Szczegóły egzaminu

Egzamin, tak jak i kurs, są przygotowane w języku polskim. Mamy półtorej godziny na udzielenie odpowiedzi na 70 pytań. Uzyskanie 80% poprawności sprawia, że kolejna odznaka googlowa na całe 12 miesięcy należy do zdającego. Ewentualne niepowodzenie możemy naprawić po 7 dniach.

I na sam koniec, na zachętę, mój własny certyfikat. To jak będzie, kto dzisiaj podchodzi?

certyfikat z reklamy mobilnej

Nina Wisniewska
SEM Manager
W K2 Search pracuję od 3 lat i obecnie zajmuję stanowisko Sem Managera. Posiadam komplet certyfikatów Google oraz DoubleClick. Specjalizuję się w branży Health&Beauty. Dla swoich Klientów prowadzę kampanie performencowe, jak i zasięgowe. Jestem pasjonatką internetu i jego możliwości. Na co dzień prowadzę swojego bloga DobreGeny.pl i jeżdżę na rowerze. Jestem wielką fanką zumby i gier planszowych.