Co nowego w branży SEM? – Prasówka K2 Search #4

Google tuż przed świętami uraczył świat aktualizacją Google Search Console dedykowaną AMP. W tym okresie nie mogło także zabraknąć kolejnych podsumowań roku, traktujących między innymi o zmianach, jakie przyniósł rok 2016 dla branży PPC.

1. Kolejna aktualizacja GSC! Raporty AMP wzbogacone o nową funkcjonalność

Jeżeli  korzystacie z technologii Accelerated Mobile Pages, śpieszymy donieść, że Google postanowił zaktualizować panel w Google Search Console. Od teraz raporty błędów związanych z AMP będą podzielone na błędy krytyczne i te, które pomimo problemów, nie owocują drastycznymi skutkami.

Link do publikacji: https://plus.google.com/+GoogleWebmasters/posts/AMgJzMjqJa

2. Jak optymalizować strony AMP, wykorzystując do tego Google Search Console

Pozostając w temacie AMP,  zapraszamy do zapoznania się z artykułem przygotowanym przez zespół Search Engine People. Z tekstu dowiecie się m.in. czy w ogóle opłaca się korzystać z oferowanej przez Google technologii i jak poprawnie mierzyć pozyskany w ten sposób ruch.

Link do publikacji: http://www.searchenginepeople.com/blog/howto-improve-amp-pages.html

3. Jak przygotować sklep e-commerce na świąteczny szał zakupowy

Optymalizacja sklepu e-commerce wiąże się z koniecznością przygotowania gruntu do walki o klienta podczas kilku newralgicznych momentów roku. Jest to proces, który należy uskuteczniać przez cały rok. Jak to robić skutecznie? Na to pytanie odpowiada Bethny Card z Search Engine Journal

Link do publikacji: https://www.searchenginejournal.com/sales-seo-strategy-an-approach-to-impacting-sales-traction/180455/

4. Pozycjonowanie w wyszukiwarkach słabym KPI dla SEO?

Z takiego założenia wychodzą specjaliści z Search Engine People. Ich zdaniem ranking Google nie ukazuje prawdziwej wartości optymalizacji serwisu, a jedynie tymczasowy wzrost, i służy do wywołania u Klienta efektu „wow” .

Link do publikacji: http://www.searchenginepeople.com/blog/google-ranking-bad-seo-kpi.html

5. Google Adwords dedykowane start-upom

Prowadzenie kampanii w Google Adwords można podsumować krótkim zwrotem z angielskiego „easy to learn, hard to master”. Nadchodzący 2017 rok to z pewnością moment, w którym wiele firm rozpocznie promocję swojej marki za pomocą płatnych reklam w wyszukiwarce. Jak powinny podejść do tego tematu start-upy?

Link do publikacji: http://searchengineland.com/startup-using-google-adwords-265773

6. Dziesięć najważniejszych zmian w PPC w 2016

Branża SEM ciągle się zmienia. Część modyfikacji okazuje się kluczowa dla całego rynku, inne przechodzą bez większego echa. Twórcy wyszukiwarek ciągle testują nowe sposoby prezentowania reklam użytkownikom. Zespół SEJ postanowił wybrać dziesięć największych, a zarazem kluczowych pod kątem branży PPC zmian, które choć wprowadzone w roku 2016, będą odgrywały także ważną rolę w kolejnych latach.

Link do publikacji: www.searchenginejournal.com/10-best-biggest-new-ppc-features-year/181257/

W tym wydaniu prasówki K2 Search, to by było na tyle. Razem z całym zespołem pragnę życzyć Wam wesołych świąt Bożego Narodzenia, jak najniższego CPC i wysokiego ruchu na stronie z wyników organicznych. Do zobaczenia po świętach!

Marcin Górniak
SEO Specialist w K2 Media S. A.
Miłośnik wirtualnych mediów pełną gębą. Oceniam, analizuję, optymalizuję i robię co mogę, by Klient nie musiał powtarzać: „ale zrób Pan, żeby było dobrze”. Nie trzeba mówić – już jest dobrze. Lubię opowiadać, dużo i zazwyczaj z sensem. Do tej pory mogłem czynić to zarówno przed kamerą jak i na antenie radia.

Wyznaję zasadę, że trwanie w miejscu to śmierć, zarówno życiowo, jak i zawodowo. Promuję czynny tryb życia, uwielbiam brać udział w biegach, grać w siatkówkę i bilard. Konsumuję kulturę niczym Kubuś Puchatek miód! Digitalem zajmuję się od dwóch lat.

Z K2 Media jestem związany od 2016 roku. Wierzę, że SEO połączone z odpowiednio prowadzonymi działaniami UX oraz zrozumieniem potrzeb klienta, to przepis na sukces!