Co nowego w branży SEM? – Prasówka K2 Search #5

Jak skutecznie podnieść współczynnik klikalności z wyników organicznych? Czy Black Hat SEO jest tak złe, jak Lordowie Sith, którzy opanowali galaktykę George’a Lucasa? Jak AdSense może wpłynąć na SEO i dlaczego tworzenie przejrzystych raportów PPC jest tak ważne zarówno dla klienta, jak i osób zajmujących się jego obsługą?

1. Korzystasz z Chrome i zależy ci na bezpieczeństwie danych w Twojej witrynie? Korzystaj z protokołu HTTPS.

Wraz z kolejną aktualizacją przeglądarki Chrome, jej twórcy zalecają, by strony przechowujące kluczowe dane, takie jak numery kart kredytowych czy dane do logowania, przeszły na protokół HTTPS. Bez niego ochrona danych może stać się znacznie trudniejsza. Dlaczego jest to tak ważne i czy faktycznie brak zmian protokołu może wiązać się z ryzykiem wykradnięcia danych?

Link do publikacji: https://plus.google.com/+GoogleWebmasters/posts/iDUi5pCNuLZ

2. Jedenaście strategii Black Hat SEO, które uczynią Cię adeptem ciemnej strony mocy

Nowe Gwiezdne Wojny trafiły do kin, a w sieci ponownie pojawiły się porównania walki Jedi vs Sith do walki toczonej przez zwolenników White Hat SEO i Black Hat SEO. Joe Howard z Buff, korzystając z tego porównania postanowił opisać jedenaście strategii działań, które początkowo mogą wydać się bardzo atrakcyjne, a w efekcie zwiększą szansę na to, że strona klienta otrzyma karę od Google. Jak to się jednak zwykło mawiać… jest ryzyko, jest zabawa.

Link do publikacji: https://www.searchenginejournal.com/11-black-hat-techniques-can-kill-seo-campaign/180601/?ver=180601X3

3. Sześć błędów w raportach PPC, których należy unikać 

Niewłaściwa segmentacja danych, niejasny sposób przedstawienia osiągniętych KPI, ukazywanie różnych elementów całości bez wyznaczanie części wspólnej czy jasnego efektu podjętych działań. To wszystko prowadzi do tego, że klient wyciąga mylne wnioski, jest niezadowolony z pracy agencji i obranej przez nią strategii. Jak zatem tworzyć raporty, które nie tylko są atrakcyjne wizualnie, ale i spełniają wymagania klienta? Na to pytanie odpowiada Frederick Vallaeys z Search Engine Land.

Link do publikacji: https://www.searchenginejournal.com/sales-seo-strategy-an-approach-to-impacting-sales-traction/180455/

4. Optymalizacja wydajności w dobie http/2

Protokół http doczekał się nowej wersji. Na salony wchodzi http/2 i choć nie jest to element, który zwróci uwagę zwykłego użytkownika, z pewnością jest to coś, czym powinni zainteresować się deweloperzy i osoby zajmujące się optymalizacją stron internetowych. Joost de Valk w swoim artykule wyjaśnia, jak podejść do tematu aktualizacji, by maksymalnie wykorzystać płynące z niej korzyści pod kątem wydajności.

Link do publikacji: https://yoast.com/performance-optimization-http2/

5. Jak AdSense może wpływać na SEO?

Nie od dziś wiadomo, że wyniki wyszukiwania w Google to obecnie więcej niż tylko wyniki naturalne i płatne reklamy Adwords. Pomimo tego, nic nie wskazuje na to, by strony wykorzystujące AdSense pojawiały się wyżej w wynikach wyszukiwania. Analogicznie – płatne reklamy nie mają wpływu na pozycje strony w wynikach organicznych. Jak zatem wykorzystać AdSense do wsparcia SEO i czy w ogóle jest to możliwe?

Link do publikacji: https://www.searchenginejournal.com/asktheadsenseguy-how-adsense-affects-seo-and-the-valuable-inventory-policy-update/181908/

6. Sześć testów związanych z SEO, których wyniki mogą (nie muszą) Cię zaskoczyć

Czy współczynnik klikalności z ruchu organicznego ma znaczenie i czy można uznać go za jeden z kluczowych czynników rankingowych? Czy sama zmiana page title może wpłynąć na poprawę CTR? Jak współczynnik odrzuceń, czas przebywania na stronie i współczynnik konwersji wpływają na wyniki organiczne? Jeżeli powyższe elementy mają znaczenie w kontekście budowania ruchu organicznego, to jak najlepiej je wykorzystać? Sprawdźmy, co na ten temat ma do powiedzenia Larry Kim.

Link do publikacji: https://www.searchenginejournal.com/6-seo-experiments-will-blow-mind/181084/

Materiał dodatkowy: [Majestic] Eksperci SEO wypowiadają się na temat zmian jakie przyniósł rok 2016 w SEO.

Twórcy Majestic SEO poprosili dziewięciu specjalistów z całego świata, o wypowiedzenie się na temat zmian, które nadeszły w branży Search w 2016 roku. Jak nowe elementy będą oddziaływać w kolejnych latach i do czego mogą doprowadzić? Jakie będą trendy w nadchodzącym, 2017 roku?

Dodatkowo pragniemy przypomnieć, że nasi specjaliście odpowiedzieli na bardzo podobny zestaw pytań na łamach Nowego Marketingu.

Link do publikacji: https://blog.majestic.com/pl/uncategorized-pl/tbc-new-yearcalendar-campaign-dk-polski/

W tym tygodniu to by było na tyle. Całym zespołem pragniemy życzyć Wam udanego Sylwestra i dynamicznego wejścia w nowy rok. Widzimy się ponownie w 2017!

Marcin Górniak
SEO Specialist w K2 Media S. A.
Miłośnik wirtualnych mediów pełną gębą. Oceniam, analizuję, optymalizuję i robię co mogę, by Klient nie musiał powtarzać: „ale zrób Pan, żeby było dobrze”. Nie trzeba mówić – już jest dobrze. Lubię opowiadać, dużo i zazwyczaj z sensem. Do tej pory mogłem czynić to zarówno przed kamerą jak i na antenie radia.

Wyznaję zasadę, że trwanie w miejscu to śmierć, zarówno życiowo, jak i zawodowo. Promuję czynny tryb życia, uwielbiam brać udział w biegach, grać w siatkówkę i bilard. Konsumuję kulturę niczym Kubuś Puchatek miód! Digitalem zajmuję się od dwóch lat.

Z K2 Media jestem związany od 2016 roku. Wierzę, że SEO połączone z odpowiednio prowadzonymi działaniami UX oraz zrozumieniem potrzeb klienta, to przepis na sukces!