Co nowego w branży SEM? – Prasówka K2 Search #6

Nowy rok… stare, dobre PPC i SEO. Specjaliście z Search Engine Land opisują najbardziej przydatne właściwości DevTools dla przeglądarki Chrome. Z kolei TheSEMPost radzi jak tworzyć unikalne opisy dla bardzo zbliżonych produktów w branży e-commerce. To i wiele więcej czeka na Was w nowym wydaniu Prasówki K2 Search.

DevTools w przeglądarce Chrome – jak ułatwić sobie pracę nad audytem SEO

Niezależnie od tego czy wykonuje się swój pierwszy audyt SEO, czy jest to kolejny tego typu dokument, który wyszedł spod naszego dłuta – warto znać i korzystać z DevTools przeglądarki. Aleyda Solis z Search Engine Land ukazuje 10 sposobów na efektywne wykorzystanie tego narzędzia.

Link do artykułu: http://searchengineland.com/chromes-devtools-seo-10-ways-use-seo-audits-266433

Dziesięć strategii marketingowych, które warto stosować, o ile chce się odnieść sukces

Wszyscy specjaliści branży pragną tworzyć kampanie odnoszące spektakularny sukces. Sztuka ta udaje się jednak nielicznym. Zdaniem specjalistów z Search Engine Watch, kluczem do sukcesu jest umiejętne operowanie takimi elementami marketingu jak SEO, PPC, Content Marketing i Social Media. Cały wpis okrasili piękną infografiką z jednorożcem w roli głównej. Kim jest jednorożec? Tego dowiedzie się z tekstu.

Link do artykułu: https://searchenginewatch.com/2017/01/05/10-online-marketing-strategies-to-make-you-a-unicorn-infographic/

Opisy produktów w e-commerce – jak zachować ich unikalność w morzu podobnych sobie przedmiotów

Problem z którym spotkał się niejeden specjalista PPC i SEO. Jak opisywać bliźniaczo podobne do siebie produkty, by te nie zostały uznane przez roboty wyszukiwarek za duplikację treści? Różnice często bywają niewielkie, producent ten sam, podobnie jak specjalne właściwości danego przedmiotu. Dobre praktyki w walce o unikalność przedstawia Jennifer Slegg z TheSEMPost

Link do artykułu: http://www.thesempost.com/google-handle-near-identical-product-pages-search/

Lokalne SEO – nawet najlepsze narzędzia nie zastąpią doświadczonego specjalisty

Choć rożnego rodzaju narzędzia dostępne na rynku zbierają cenne dane o działalności klienta, tylko prawidłowe ich odczytywaniu umożliwia wyciągnięcie właściwych dla biznesu wniosków. Narzędzia zatem, jak sama nazwa skazuje, są jedynie środkiem ułatwiającym pracę a nie rozwiązaniem samym w sobie. Przekonał się o tym Greg Gifford w momencie, gdy jeden z jego klientów przyszedł do niego z nietypową prośbą.

Link do artykułu: http://searchengineland.com/local-seo-much-tools-266439

Błędy 404, których powstaniu nie jest winien Klient

Walka z Błędami 404 to chleb powszedni każdego specjalisty SEO. Wyłapuje je Google Search Console jak również wiele innych narzędzi do optymalizacji. Powodów ich powstania może być wiele, od zwykłego zwiększenia ilości adresów URL, po przekierowanie adresów z http na https, na włamaniach hakerów kończąc. Jakie są inne powody powstawania tych błędów i jak sobie z nimi radzić?

Link do artykułu: http://www.thesempost.com/404-errors-google-search-console-not-site-owners-fault/

Aktualizacja #22 aplikacje Google dla urządzeń napędzanych systemem iOS

Gigant z Mountain View rozpoczął nowy rok od aktualizacji aplikacji dedykowanej iOS. Od teraz można m.in. przeglądać menu restauracji bezpośrednio z wyników wyszukiwania. Nie będzie zatem konieczne otwieranie nowej karty by dowiedzieć się co można w danym miejscu zjeść. Analogicznie, od teraz będzie widać jaką ocenę posiada dany hotel i czy ma w danym okresie wolne pokoje. Powyższe elementy to tylko część pełnej listy zmian.

Link do artykułu: http://searchengineland.com/googles-updated-ios-app-pulls-youtube-videos-menus-267084

W tym tygodniu to by było na tyle. Zapraszamy do zapoznania się z kolejnym wydaniem prasówki K2Search już za tydzień.

Marcin Górniak
SEO Specialist w K2 Media S. A.
Miłośnik wirtualnych mediów pełną gębą. Oceniam, analizuję, optymalizuję i robię co mogę, by Klient nie musiał powtarzać: „ale zrób Pan, żeby było dobrze”. Nie trzeba mówić – już jest dobrze. Lubię opowiadać, dużo i zazwyczaj z sensem. Do tej pory mogłem czynić to zarówno przed kamerą jak i na antenie radia.

Wyznaję zasadę, że trwanie w miejscu to śmierć, zarówno życiowo, jak i zawodowo. Promuję czynny tryb życia, uwielbiam brać udział w biegach, grać w siatkówkę i bilard. Konsumuję kulturę niczym Kubuś Puchatek miód! Digitalem zajmuję się od dwóch lat.

Z K2 Media jestem związany od 2016 roku. Wierzę, że SEO połączone z odpowiednio prowadzonymi działaniami UX oraz zrozumieniem potrzeb klienta, to przepis na sukces!