Co nowego w branży SEM? – Prasówka K2 Search #7

Drugi tydzień stycznia przyniósł kilka ciekawych informacji dla branży SEM. Wielkimi krokami zbliża się aktualizacja Google, mająca blokować natrętne, utrudniające dostęp do treści elementy serwisu. Bing udostępnił dane odnośnie potencjalnego CTR i CPC dla święta zakochanych, a specjaliści z Search Engine Journal pokazują jak należy optymalizować pliki PDF wykorzystujące materiały wideo i GIFy.

Mobile Interstitial Penalty – czyli jak Google zamierza bronić „Siebie” przed natrętnymi pop-upami.

W sierpniu 2016 Google zapowiedział aktualizację, która skupi się na blokowaniu elementów blokujących użytkownikom dostęp do pożądanych przez nich treści. Nowy element będzie dotyczył tylko wersji mobilnych serwisów, gdyż to właśnie tam, wyskakujące znienacka elementy, np. popularne pop-upy, poprawią najbardziej uprzykrzyć korzystanie z zawartości strony. Aktualizacja wejdzie w życie 20 stycznia 2017 a specjaliści z SEJ zastanawiają się jak całość wpłynie na funkcjonowanie stron mobilnych, czy chociażby serwisy wykorzystujące technologię AMP.

Link do oryginalnej notki na blogu Google: https://webmasters.googleblog.com/2016/08/helping-users-easily-access-content-on.html

Link do artykułu: https://www.searchenginejournal.com/google-mobile-interstitial-penalty-podcast/182778/

Jak zmniejszyć miesięczny koszty kampanii PPC, nie obniżając przy tym jej wyników?

Choć każdy chciałby pojawiać się na samym szczycie płatnych wyników wyszukiwania, mieć jak najlepszy CTR i płacić za to grosze, nie ulega wątpliwościom że nie jest to takie proste jak wielu osobom mogłoby się wydawać. Specjaliści z Search Engine People podpowiadają, jakie kroki należy podjąć, by móc efektywnie optymalizować kampanię i realnie wpływać na obniżenie CPC.

Link do artykułu: http://www.searchenginepeople.com/blog/decrease-ppc-budget-maintain-results.html

5 korzyści płynących z wykorzystania GIFów i elementów wideo w plikach PDF

Choć wiele osób może nie zdawać sobie z tego sprawy, zamieszczone w serwisie pliki PDF również można (a nawet należy) optymalizować pod kątem SEO. Pisaliśmy o tym niedawno na blogu K2Search. Choć wzory umów, regulaminy są plikami, które powinny być maksymalnie przyjrzyste dla użytkownika, nie są to wszystkie rodzaje plików PDF z jakimi spotkamy się na rynku. Część z nich może promować serwis, inne będą zawierać informacje o konkretnej ofercie bądź produkcie. Jak przy tworzeniu takich plików wykorzystać materiały wideo i popularne GIFy, by dokument był atrakcyjny wizualnie i dobrze zoptymalizowany?

Link do artykułu: https://www.searchenginejournal.com/5-benefits-using-gifs-videos-pdf-marketing-materials/182613/

Jak przygotować swoją stronę na Mobile-First Index?

Rok 2017 z pewnością będzie znaczący dla rozwoju rynku mobilnego. Tydzień temu pisaliśmy o zapowiedziach Google odnośnie indeksu mobilnego, w tym tygodniu zaś, specjaliści z Search Engine Journal skupili się na wypunktowaniu kilku elementów, których optymalizacja może okazać się kluczowa, jeżeli chce się mieć serwis, przygotowany na nadchodzące zmiany.

Link do artykułu: https://www.searchenginejournal.com/make-site-mobile-first-2017/183023/

Bing udostępnia dane odnośnie Walentynek – zaskakuje CPC, CTR i ogólnymi statystykami

Dzień Świętego Walentego zbliża się wielkimi krokami i nie ulega wątpliwości, że sprzedaż wielu sklepów znacząco przed tym dniem wzrośnie. Bing udostępnił kilka statystyk, z których m.in. wynika że największego wzrostu CPC na frazy związane z Walentynkami należy spodziewać się między 15-27 stycznia i w pierwszym tygodniu lutego. Co ciekawe, choć przyjęło się że to panowie tego dnia obdarowują damy swego serca podarunkami, to frazy „co kupić na walentynki dla chłopaka” cieszą się większą liczbą wyszukiwań. Paradoksalnie, sytuację tę odwracają panowie po ślubie, którzy bardzo chętnie wstukują w Bingu zapytanie „co kupić na walentynki żonie?”.

Link do artykułu: http://searchengineland.com/bing-ads-valentines-day-trends-267222

Kwestionuj wszystkie elementy swoje strategii marketingowej, nastawionej na wzrost ruchu z wyszukiwarek

Nowy rok dla wielu brandów będzie wiązał się z koniecznością zmiany obecnej strategii komunikacji, czy strategii podejmowanych działań marketingowych. Również tych nastawionych na wzrost ruchu z wyszukiwarek. Przede wszystkim należy pamiętać, że obraną strategię należy co jakiś czas modyfikować. Wpływ na kierunek realizacji projektu powinny mieć dotychczasowe wyniki finansowe i zmiany w branży którą się operuje. Osiągniecie dobrych wyników nie będzie możliwe bez określenia kim jest nasz klient – znalezienia odpowiedzi na pytanie, czego potrzebuje i jak można spełnić jego oczekiwania bądź potrzeby. Kim jest nasza konkurencja, jakie działania w wyszukiwarce prowadzi? Czy nasza strona jest dobrze zoptymalizowana, jeżeli tak – super, jeżeli nie – dlaczego to takie ważne?

Link do artykułu: http://searchengineland.com/googles-updated-ios-app-pulls-youtube-videos-menus-267084

Tym razem to by było na tyle. Już za tydzień kolejna porcja newsów z obozu Google, Binga i branży SEM.

Marcin Górniak
SEO Specialist w K2 Media S. A.
Miłośnik wirtualnych mediów pełną gębą. Oceniam, analizuję, optymalizuję i robię co mogę, by Klient nie musiał powtarzać: „ale zrób Pan, żeby było dobrze”. Nie trzeba mówić – już jest dobrze. Lubię opowiadać, dużo i zazwyczaj z sensem. Do tej pory mogłem czynić to zarówno przed kamerą jak i na antenie radia.

Wyznaję zasadę, że trwanie w miejscu to śmierć, zarówno życiowo, jak i zawodowo. Promuję czynny tryb życia, uwielbiam brać udział w biegach, grać w siatkówkę i bilard. Konsumuję kulturę niczym Kubuś Puchatek miód! Digitalem zajmuję się od dwóch lat.

Z K2 Media jestem związany od 2016 roku. Wierzę, że SEO połączone z odpowiednio prowadzonymi działaniami UX oraz zrozumieniem potrzeb klienta, to przepis na sukces!