Google nie śpi! Nowy format reklam dla branży e-commerce.

Oceń artykuł!

Nie będzie dla nikogo zaskoczeniem gdy napiszę, że rynek zakupów internetowych na urządzeniach mobilnych z roku na rok rośnie w siłę. W związku z tymi szybko idącymi zmianami Google również nie próżnuje. W połowie maja pojawiła się informacja, o planach wprowadzenia nowego formatu reklam.

Od teraz reklamodawcy z branży e-commerce będą mogli wyświetlać reklamy produktów w wynikach wyszukiwania obrazów. Z badań Google wynika, że użytkownicy przed dokonaniem zakupy często przeglądają sekcję wyszukiwania obrazów. Decyzja Google wydaje się więc jak najbardziej trafiona. Reklama będzie pojawiała się pomiędzy wynikami wyszukiwania, a górnym menu i będzie wyglądała tak jak obecnie reklama PLA w samej wyszukiwarce (zdjęcie produktu, nazwa, cena oraz nazwa sklepu). Po kliknięciu użytkownik zostanie przeniesiony na podstronę sklepu.

Poza tą zmianą Google planuje także wesprzeć lokalny biznes. W wyszukiwarce pojawia się co raz więcej zapytań o dostępność szukanego produktu jak najbliżej miejsca zamieszkania. Teraz w reklamach produktowych użytkownik będzie mógł zobaczyć dostępność szukanego produktu w jego okolicy lub informację o możliwości zamówienia produktu do najbliższego sklepu.

Więcej szczegółów na temat obu formatów znajdziecie pod tym linkiem.

Aleksandra Leszczynska
Planuję, optymalizuję, realizuję cele! Prowadzę kampanie wizerunkowe i sprzedażowe. AdWords to znacznie więcej niż linki sponsorowane dlatego rozwijam swoje kompetencje w kampaniach asortymentowych, promocji aplikacji, PLA i Youtube. Potwierdzeniem moich praktycznych umiejętności jest komplet certyfikatów Google oraz DoubleClick. W zespole K2 Search pracuję od 2013 roku. Moi dotychczasowi Klienci to m.in.: LG, Carrefour, Centrum Medyczne Damiana, BZ WBK. Po pracy czytam książki podróżnicze i biograficzne. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni. Gdybym mogła się teleportować, wybrałabym się na chwilę do Nowego Jorku, aby poczuć ponownie energię jednego z najbardziej inspirujących miast na świecie.