Kto jest hieną?

Oceń artykuł!

Po śmierci Micheala Jacksona zrobiłem wpis, który wygenerował największy ruch na blogu. Koledzy nazwali mnie hieną cmentarną. Tylko czy na pewno hiena to ja?
Poniższa tabelka z Insights for Search Google pokazuje, że nadal można „korzystać” jeśli chodzi o ruch ze śmierci genialnego artysty (ruch nadal jest większy niż przed śmiercią):

Ruch na frazę 'michael jackson'

Ruch na frazę 'michael jackson'

Nie jest odkryciem, że po śmierci Amy Winehouse sytuacja będzie podobna. Już teraz powstała masa wpisów na portalach, stronach muzycznych, spamerskich i innych o Amy. Większość celowo by uszczknąć kawałek z peaku wygenerowanego w wyniku tragicznej śmierci.

Tutaj nasuwa się pytanie:
Czy to jest etyczne?
Większość odpowie, że nie.

Ja zadam inne pytanie:
Czy to jest zgodne z zasadami Google?

A co mówią zasady Google, jak wyszukiwarkowy gigant uczy nas zdobywać linki?
Na pewno nie wolno robić tego automatami – Xrumer, SWL, Omniadd to samo zło. Nie wolno tworzyć zaplecza, robić stron specjalnie pod linki. Wszystko to jest nieetyczne wg Google.
To co wolno? Wolno pisać dla użytkownika, patrzeć na trendy i patrzeć czego użytkownik szuka, czego potrzebuje. W ten sposób naturalnie zdobywać linki zwrotne do interesujących artykułów.
No to zobaczmy co interesowało w ostatnim tygodniu użytkownika:

Top10 wzrostu wyszukiwanych fraz z Insights for Search Google

Top10 wzrostu wyszukiwanych fraz z Insights for Search Google

To teraz ja się pytam.

Co jest bardziej etyczne – tworzenie spamu, czy żerowanie na śmierci?

i kto jest hieną? Ja piszący teksty o Amy, Jacksonie, Smoleńsku czy Google, który niejako nakazuje te teksty pisać?

Damian Krawczyk
Zajmuję się Analityką Webową od podłogi do dachu. Czyli od wdrożenia kodu do rekomendacji co zmienić by ulepszyć biznes klienta. W tzw. międzyczasie nadzoruję pracę pozostałych członków teamu analitycznego K2 Media, przekazuję wiedzę innym, zachęcam Klientów do podejmowania działań w szeroko rozumianej analityce mediowej itd.
Do K2 przyszedłem w 2009r. i zacząłem zajmować się… SEO. Kręta ścieżka „kariery” sprowadziła mnie ściśle na analityczne obszary. Zresztą, działałem w nich od początku mojej styczności ze Światem Internetu.
Moją pasją jest piłka nożna. Lubię pograć na PSie. Czekam aż mój Syn dorośnie do momentu kiedy będzie łoić Ojca w Fifę.

Jeden komentarz do artykułu: “Kto jest hieną?

Możliwość dodawania komentarzy jest wyłączona.