Nowe rozszerzenie dostępne w Google Adwords – Rozszerzenie promocji

Przed nami najgorętszy okres – Black Friday, Cyber Monday, Mikołajki i święta Bożego Narodzenia. Sklepy e-commerce zacierają już ręce i szykują specjalne okazje dla swoich klientów. Pomocne w ich zakomunikowaniu może być nowe rozszerzenie – rozszerzenie promocji, które możemy ustawić korzystając z nowej wersji panelu Adwords w kampaniach kierowanych na język polski.

Zobaczcie co nam daje nowe rozszerzenie i jak je ustawić.

Co nam daje rozszerzenie promocji?

Oprócz bardzo cennej dodatkowej linijki w tekście reklamowym (nasza reklama staje się szersza i lepiej widzialna) zastosowanie rozszerzenia wpływa pozytywnie także na nasz ranking reklamy. Dodatkowo wzmacnia przekaz reklamowy i zachęca do kliknięcia  (promocje i gratisy windują wskaźnik bardzo wyraźnie).

Jak wygląda rozszerzenie promocji?

Forma nowego rozszerzenia jest nam już dobrze znana – to 1 linijka serwowana pod tekstem reklamowym. Może zostać dodana bez uszczerbku dla historii danej reklamy. Dodanie rozszerzenia nie wymusza restartu dotychczas zebranych danych. Nie zmusza także semowców do zmieniania dobrych jakościowo tekstów reklamowych, by zmieścić w nagłówku informacje o promocji.

Spójrzcie na zamieszczony poniżej szeroki wybór okazji dla naszego rozszerzenia. Jeżeli mamy promocję „bez okazji”, również możemy ustawić taką opcję.

rozszerzenie promocji

W następnym kroku ustawiamy język oraz walutę. Możemy zdecydować o typie promocji – wybieramy wartość pieniężną lub procentową.

rozszerzenie promocji

Na opis okazji mamy tylko 20 znaków, bez problemu zmieszczą się tutaj zwroty typu „Wszystkie produkty” lub „Cała kolekcja”. Dodatkowo wstawiamy link docelowy, by od razu przekierować internautę do odpowiedniej strony.

Właściciele e-commerców na pewno ucieszą się także z opcji, jaką daje uszczegółowienie promocji. Bardzo często zdarza się bowiem, że z rabatu można skorzystać dopiero po przekroczeniu odpowiedniej kwoty zamówienia, czy też po wpisaniu specjalnego kodu. Google przewidział również taką funkcję.

rozszerzenie promocji

Opcjonalnie można także ustawić daty rozpoczęcia oraz zakończenia + harmonogram, w których będzie widoczny dodatkowy tekst – funkcja znana już z innych rozszerzeń.

Jakby tego było mało, możemy zadecydować w opcjach zaawansowanych, czy nasza promocja wyświetli się na urządzeniach mobilnych.

rozszerzenie promocji

W tym wypadku nowe rozszerzenie jest oznaczone „metką/ticketem”, a w przypadku desktopu – pogrubieniem specjalnej okazji.

rozszerzenie promocji

Uwaga! Pamiętajcie, że rozszerzenie jest dostępne w kampaniach kierowanych na język polski, więc nie będzie można skorzystać tutaj z Adwords Editora. Dla tych, którzy nie lubią klikać jest opcja dodania rozszerzenia promocji bezpośrednio na całe konto.

Jak ustawić rozszerzenie promocji w nowym panelu Google Adwords?

Najlepiej pokażemy to na screenie:

rozszerzenie promocji

Nasi klienci mają już zaimplementowane nowe rozszerzenie. Czekamy teraz na pierwsze efekty.

 

Dajcie znać, jak rozszerzenie promocji działa u Was.

Nina Wisniewska
SEM Manager
W K2 Search pracuję od 3 lat i obecnie zajmuję stanowisko Sem Managera. Posiadam komplet certyfikatów Google oraz DoubleClick. Specjalizuję się w branży Health&Beauty. Dla swoich Klientów prowadzę kampanie performencowe, jak i zasięgowe. Jestem pasjonatką internetu i jego możliwości. Na co dzień prowadzę swojego bloga DobreGeny.pl i jeżdżę na rowerze. Jestem wielką fanką zumby i gier planszowych.