Nowe rozszerzenie w Google Adwords – Rozszerzenia cen

Nowe rozszerzenie w Google Adwords – Rozszerzenia cen
3.7 (73.33%) 3 votes

Ciekawostka na dziś – w kokpicie Google Adwords znaleźliśmy nowe rozszerzenie, jest to rozszerzenie cen i póki co nie jest dostępne w Polsce, ale można podejrzeć jak będzie wyglądać ta funkcjonalność.

Póki co rozszerzenie ma dostępny tylko język angielski i wśród walut próżno szukać PLN-ów. By dodać ten rodzaj extension musimy podać nagłówek (tradycyjnie 25 znaków) oraz krótki opis produktu (max 25 znaków), wstawiamy też cenę oraz końcowy URL. Cena może podlegać kwalifikacjom: from, up to lub neutralnie – bez kwalifikatora. Istnieje możliwość dodania harmonogramu reklam oraz opcji adresów URL.
rozszerzenia cen google adwords
Wygląd rozszerzenia cen przypomina mieszankę rozszerzenia linków do podstron z rozszerzeniami informacji w witrynie. Może także kojarzyć się z karuzelowymi formatami znanymi z innych popularnych mediów reklamowych, ponieważ internauta będzie mógł przesuwać palcem w prawo lub lewo poszczególne rozszerzenia cen.

Będzie trzeba określić typ ceny wśród brands, events, locations czy product categories. Póki co stworzono 10 takich rodzajów.

Ważne ograniczenie – te rozszerzenia będą mogły się wyświetlać tylko na telefonach i tabletach w sytuacji, gdy nasza reklama zajmuje 1 pozycję. Także dbałość o wysoki QS i odpowiednia stawka CPC to must have w tym wypadku. Acha, trzeba dodać przynajmniej 3 produkty/usługi.

Wszyscy w napięciu czekamy na zmiany w interfejsie Adwords, które Google zapowiedział już jakiś czas temu. Okazuje się jednak, że potentant z Doliny Krzemowej ma dla nas więcej niespodzianek w tym roku 🙂

Nina Wisniewska
SEM Manager
W K2 Search pracuję od 3 lat i obecnie zajmuję stanowisko Sem Managera. Posiadam komplet certyfikatów Google oraz DoubleClick. Specjalizuję się w branży Health&Beauty. Dla swoich Klientów prowadzę kampanie performencowe, jak i zasięgowe. Jestem pasjonatką internetu i jego możliwości. Na co dzień prowadzę swojego bloga DobreGeny.pl i jeżdżę na rowerze. Jestem wielką fanką zumby i gier planszowych.