Nowości w Google AdWords, obok których nie można przejść obojętnie

Google AdWords nieustannie dostarcza nam nowości produktowe, które odświeżają naszą strategię marketingową, a przede wszystkim – mogą pozytywnie wpłynąć na wyniki kampanii. Co warto wypróbować?

Nowy typ kampanii produktowej

Shopping campaign goal optimized, czyli kampania produktowa zoptymalizowana pod kątem maksymalizacji wartości konwersji. Ten typ kampanii jest połączeniem remarketingu dynamicznego oraz kampanii produktowej. Pozwala nam na reklamowanie produktów w całej Sieci Google: w Searchu, GDN, YouTube oraz Gmailu. Korzysta oczywiście z feedu produktowego, a także z sygnałów intencji użytkowników (dzięki machine learning). Ustalamy w niej budżet, cel oraz możemy wrzucić dodatkowe zdjęcia, ponieważ kampania może wyświetlać się osobom, które były na naszej stronie, ale nie oglądały żadnych produktów.

Odbiorcy na rynku w Sieci wyszukiwania

Opcja kierowania na obiorców na rynku jest bardzo dobrze znana z sieci reklamowej, gdzie bierze się pod uwagę użytkowników, którzy są już ukierunkowani na jakąś akcję (np. dokonanie zakupu). W sieci wyszukiwania ma to działać podobnie – kierowanie bierze pod uwagę zapytania wpisywane przez użytkowników. Algorytm potrafi rozróżnić osoby, chcące dokonać akcji od tych, które tylko wyszukują informacji.

TrueView for Action

Nowy format reklamy video na YouTube ma na celu zwiększenie liczby konwersji. Od klasycznego formatu TrueView różni się tym, że w pojawia się w niej plansza z wezwaniem do działania. Plansza wyświetla się przez 5 sekund na desktopie i 7 na mobile’u, o ile użytkownik nie pominie reklamy.

Powyższe nowości powinny już być dostępne na wszystkich kontach. Polecamy je reklamodawcom, którzy chcą zachęcić użytkowników do wykonania określonej akcji na ich stronie.

Olga Balas
SEM Specialist w K2 Media S. A.
Przygodę z prowadzeniem kampanii w Google Adwords rozpoczęłam w 2015 roku i od razu poczułam, że to jest to, co chcę robić w życiu. Do zespołu K2 Search dołączyłam rok później i od tego momentu czuję nieustanny rozwój zarówno zawodowy, jak i osobisty. Internet kocham głównie za memy. W wolnych chwilach czytam, spaceruję, szukam nowej muzyki, ale najwięcej przyjemności sprawiają mi rozmowy z ludźmi.