Google Data Studio – nowy wymiar raportowania!

Czy dane, które są tak potrzebne w dzisiejszym biznesie, można przedstawić w atrakcyjny sposób? Okazuje się, że tak! W 2016 roku Google stworzył narzędzie do ich wizualizacji. Google Data Studio to darmowa usługa, które zbiera dane z różnych źródeł i przetwarza je w czytelne raporty. Możemy je w prosty sposobów udostępnić zainteresowanym osobom w formie interaktywnego dokumentu lub przesłać w postaci klasycznego pliku PDF.

Dane strukturalne – co to jest i dlaczego są takie ważne?

Obecnie, aby zachęcić użytkownika do przejścia na naszą stronę nie wystarczy zająć miejsca na szczycie wyników wyszukiwania lecz przyciągnąć wzrok użytkownika oraz w pierwszym kontakcie odpowiedzieć na podstawowe pytania użytkownika. Dlatego niektóre wyniki wyszukiwania są wzbogacone o cenę produktu, ocenę użytkownika lub dostępność danego produktu – wszystko jest zasługą odpowiednio wdrożonych znaczników danych strukturalnych.

Optymalizacja karty produktu w sklepie internetowym

Polski rynek e-commerce dynamicznie się rozwija. Obecnie 62% internautów dokonuje zakupów online. Dla porównania, w 2017 roku, liczba ta stanowiła 54%. Właśnie ze względu na te dane, należy szczególną uwagę przykładać do projektowania i optymalizacji e-sklepów. Projektując sklep internetowy, należy mieć na uwadze przejrzystość i intuicyjność zarówno procesu zakupowego, jak i całej witryny. Trzeba dostarczyć rozwiązania, które są wygodne i wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów.

Mobile First Index i wyszukiwanie głosowe na semKRK #7 Kraków 17 listopada 2017

W krakowskim klimatycznym podziemiu w Pauza in Garden odbyła się 7 edycja spotkań z cyklu semKRK. Organizator imprezy Krzysztof Marzec jak zwykle zadbał o bardzo ciekawych prelegentów, których prezentacje obejmowały tematy z zakresu analityki i optymalizacji, Adwords oraz SEO. Dopisała tez publiczność – ponad 150 „słuchających ze zrozumieniem” osób. A o to niełatwo 🙂

Strona: 1 z 7