10 lat YouTube – krótki przemarsz przez dekadę video

Oceń artykuł!

Czy pamiętacie czasy, kiedy czatowaliście godzinami przed ekranem telewizora, żeby na kanale MTV zobaczyć upragniony teledysk? A co z latami, kiedy jedynym źródłem śmiesznych filmów ze świata był telewizyjny program rozrywkowy prowadzony przez Tadeusza Drozdę o tytule „Śmiechu Warte”? Może trochę uproszczę: pamiętacie świat bez YouTube’a? Ja – przyznam szczerze – dość mgliście. Co prawda sam YouTube nie jest jedynym sprawcą rewolucji, jaka miała i nadal ma miejsce w związku z rozwojem internetu, jest jednak symbolem nowej generacji video.

Wykorzystanie social media w SEO

Oceń artykuł!

Czy strony związane z szeroko pojętymi portalami społecznościowymi mogą przynieść wymierne korzyści podczas prowadzenia działań SEO? Na pewno każdy początkujący pozycjoner niejednokrotnie zadawał sobie to pytanie i szukał sposobu na urozmaicenie profilu linków poprzez kolejną kreatywną metodę. Portale społecznościowe tworzone i linkowane są codziennie przez miliony użytkowników, co czyni je niezwykle wiarygodnymi w oczach Google, a sam sposób promowania treści poprzez przyciski „Lubię to!” i +1 zbliżony jest do sposobu premiowania stron w Google na podstawie prowadzących do nich odnośników. W dzisiejszym wpisie postaram się przybliżyć możliwości social media na przykładzie 2 najpopularniejszych serwisów: Facebook’a i Google+.

Google Hangouts: rewolucja w wideorozmowach?

Oceń artykuł!

Spotkajmy się i po prostu porozmawiajmy

Święta Bożego Narodzenia już za nami, a my nadal pozostajemy w temacie Google+. Mimo, że w K2 Search, na co dzień zajmuję się światkiem Social Media, będzie to mój pierwszy wpis na naszym blogu, dlatego proszę o kapkę wyrozumiałości. Okazuje się, że okres miedzy Świętami a Nowym Rokiem, kiedy to poziom absencji w biurze wzrasta powyżej 50%, sprzyja odkrywaniu nowych możliwości portali społecznościowych.

+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1+1=?

Oceń artykuł!

My ostatnio ciągle o socialu i Google+, więc dziś dla odmiany o Google+. Ale za to tym razem nieco dokładniej i z trochę innej perspektywy niż do tej pory. Zasadniczo jednak będzie o tym, jak najskuteczniej wykorzystać potencjał G+, jakim jest bardzo ścisłe zintegrowanie tego portalu ze wszystkimi pozostałymi produktami Google (w tym AdWords).

Przyszłość fan page’ów na Facebooku

Oceń artykuł!

Zainspirowana wpisami Kamili, która wprowadziła nas w świat Facebooka i w tajniki SEO w Google+, postanowiłam kontynuować temat serwisów społecznościowych –  przyjrzeć się potencjałowi fan page’ów. Kamila odpowiedziała nam na pytanie jak zacząć naszą przygodę z Facebookiem oraz jak (na nim) żyć, ja postaram się odpowiedzieć na pytania: jak ją kontynuować i jak przeżyć?

Na bogato, czyli (nie) droga reklama na Youtube.

Na bogato, czyli (nie) droga reklama na Youtube.
3 (60%) 2 votes

Wśród niektórych klientów naszej agencji reklama na Youtube jawi się jako ekstrawagancka, a na pewno droga. Możliwe, że opinia ta jest kształtowana przez czasami przesadnie udziwnione kanały znanych marek, ale nie zmienia to faktu, że coraz więcej świadomych marketerów bierze pod uwagę Youtube jako placement w planowanych kampaniach.