Zakupy – nowa zakładka w wyszukiwarce Google

We wrześniu pojawiła się w wyszukiwarce Google nowa funkcjonalność. Obok zakładek WSZYSTKO, GRAFIKA CZY MAPY pojawiła się dodatkowa karta – ZAKUPY.

Zakładka zakupy od dłuższego czasu z powodzeniem funkcjonuje na rynku amerykańskim, a w Europie mają ją już m.in. Niemcy, Czechy czy Wielka Brytania. Teraz przyszedł czas na Polskę. Google wprowadziło ją, aby ułatwić użytkownikom dokonywanie zakupów. Tu szybko znajdziemy informację o cenie, dostępności, koszcie przesyłki. Wszystko po to, aby skrócić ścieżkę zakupową.

Po kliknięciu w zakładkę widzimy oferty sponsorowane przez reklamodawców, którzy prowadzą kampanie PLA.

Oprócz widocznych ofert użytkownicy mogą filtrować wyniki wg ceny, płci czy preferowanego sprzedawcy. Istnieje także możliwość porównania tego samego produktu oferowanego przez kilku reklamodawców. Po kliknięciu w rozwijaną ofertę z informacją o dostępności w trzech sklepach pojawiają się nam dodatkowe informacje:

Możemy pójść o krok dalej i kliknąć link „Porównaj ceny z 3 sklepów”:

W tym oknie możemy sprawdzić koszt zamówienia produktu, który nas interesuje wraz z kosztami przesyłki czy dowiedzieć się, który reklamodawca ma bezpłatną dostawę.

Jak na razie nie wszyscy reklamodawcy podają informację o kosztach dostawy, warto to jednak uzupełnić na koncie Merchant Center, aby nasza oferta była pełna i bardziej atrakcyjna dla użytkownika.

Zakładka zakupy wydaje się być bardzo ciekawą funkcjonalnością i szansą dla reklamodawców na nowy sposób dotarcia do Klientów.

Aleksandra Leszczynska
Planuję, optymalizuję, realizuję cele! Prowadzę kampanie wizerunkowe i sprzedażowe. AdWords to znacznie więcej niż linki sponsorowane dlatego rozwijam swoje kompetencje w kampaniach asortymentowych, promocji aplikacji, PLA i Youtube. Potwierdzeniem moich praktycznych umiejętności jest komplet certyfikatów Google oraz DoubleClick. W zespole K2 Search pracuję od 2013 roku. Moi dotychczasowi Klienci to m.in.: LG, Carrefour, Centrum Medyczne Damiana, BZ WBK. Po pracy czytam książki podróżnicze i biograficzne. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni. Gdybym mogła się teleportować, wybrałabym się na chwilę do Nowego Jorku, aby poczuć ponownie energię jednego z najbardziej inspirujących miast na świecie.