Co zmieni się w certyfikacji Google AdWords i Google Analytics od 1 kwietnia 2017?

Certyfikowani Trenerzy Adwords jako pierwsi dowiedzieli się o nadchodzących zmianach w specjalistycznej certyfikacji Google AdWords i Google Analytics. Zmian jest kilka, a wśród nich najważniejsza – zupełnie nowa forma egzaminacyjna.

Jedyną możliwością uzyskania certyfikatu od 1 kwietnia 2017 roku będzie wzięcie udziału w sesji egzaminacyjnej organizowanej na terenie jednego z polskich biur Google (Warszawa, Kraków, Wrocław) lub w Campus Warsaw. Nad prawidłowym przebiegiem sesji będzie czuwał opiekun. Google chciałby przywrócić należytą rangę uzyskanym certyfikatom, dlatego zdawanie egzaminów w kilka osób czy posiłkowanie się samą wyszukiwarką musi zostać wyeliminowane.

Jak często będą organizowane sesje certyfikacyjne w Google?

Termin będzie wyznaczany przynajmniej raz w miesiącu. Podczas sesji będzie można przystąpić nawet do 3 egzaminów dostępnych w panelu Google Partners.

Jakie zmiany jeszcze nas czekają w egzaminach Google AdWords oraz Google Analytics?

  1. Nie poznamy naszej punktacji/wyniku procentowego. Dowiemy się po prostu czy egzamin został oceniony pozytywnie, czy też będziemy musieli jeszcze przyłożyć się do nauki.
  2. Poza tym możemy spodziewać się zupełnie nowych pytań we wszystkich obecnych egzaminach. Dynamika rozwoju narzędzi googlowych jest tak wielka, że nie unikniemy rozszerzenia materiału do przyswojenia.
  3. Zmienia się także sama forma egzaminacyjna.
  4. Pojawia się egzamin z Analytics na poziomie zaawansowanym.
  5. Pasjonaci DoubleClick Search będą mogli udowodnić swoją wiedzę pozyskując certyfikat z DS, ponieważ egzaminy z tego narzędzia staną się ogólnodostępne.

Mamy dzisiaj 1 kwietnia, ale zapewniamy Was, że to nie prima aprilis. Za wszystkich zdających certyfikaty w nowej formule trzymamy mocno kciuki! Powodzenia.

 

No dobra… nie możemy już wytrzymać 🙂
żartowaliśmy

Nina Wisniewska
SEM Manager
W K2 Search pracuję od 3 lat i obecnie zajmuję stanowisko Sem Managera. Posiadam komplet certyfikatów Google oraz DoubleClick. Specjalizuję się w branży Health&Beauty. Dla swoich Klientów prowadzę kampanie performencowe, jak i zasięgowe. Jestem pasjonatką internetu i jego możliwości. Na co dzień prowadzę swojego bloga DobreGeny.pl i jeżdżę na rowerze. Jestem wielką fanką zumby i gier planszowych.